Еміне Джапарова взяла участь у 14-му засіданні Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції

24 липня в режимі он-лайн конференції відбулося засідання під головуванням віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкявічюса.

Від МЗС участь у засіданні взяла перша заступниця міністра Еміне Джапарова, яка подякувала литовським колегам за підтримку України та поширення серед міжнародної спільноти фактів брутального порушення Росією міжнародного  права на прикладі російської агресії проти нашої держави.

Одним із нещодавніх прикладів вона назвала порушення Російською Федерацією права на свободу пересування громадян України з тимчасово окупованої території Криму.

«Громадянам України, які постійно проживають в українському Криму та яким окупаційною адміністрацією були незаконно та примусово видані російські паспорти, дозволено лише одноразовий виїзд за межі тимчасово окупованої території. Такі обмеження, встановлені російською окупаційною владою, суперечать нормам міжнародного права», – наголосила Еміне Джапарова.

Перша заступниця міністра також повідомила про затримання 7 липня за надуманими обвинуваченнями сімох представників кримськотатарського народу.

Говорячи про роботу МЗС щодо деокупації Криму, Еміне Джапарова зазначила, що «наші зусилля спрямовані на створення формалізованого майданчика, покликаного систематизувати координацію міжнародних заходів на вищому політичному рівні».

Обговорюючи ситуацію на сході України, перша заступниця міністра звернула увагу на те, що лише за останній рік понад 90 українських військовослужбовців були вбиті і понад 5 тисяч – поранені. Вона, зокрема, нагадала про нещодавнє вбивство українського медика у той час, коли він надавав допомогу пораненому.

У цьому зв’язку українська сторона очікує на неухильне виконання пакету додаткових заходів з консолідації режиму припинення вогню на лінії розмежування, починаючи з 27 липня, який був погоджений в рамках Тристоронньої контактної групи.

Перша заступниця міністра висловила впевненість, що литовські партнери і надалі активно підтримуватимуть ініціативи України щодо звільнення Криму та дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі, а також надаватимуть практичну допомогу в їхній реалізації на різних міжнародних майданчиках. У цьому контексті було відзначено, що санкції ЄС є важливим інструментом тиску на Росію для протидії її експансіоністській політиці та потребують посилення.

Під час обговорення питання «Східного партнерства» українська сторона представила свої пріоритети та бачення подальшого розвитку цієї Ініціативи.

Україна очікує, що політика ЄС щодо Східного партнерства буде більш прогресивною та впевненою, пропонуватиме нові стратегічні цілі та сприятиме реалізації європейських прагнень України та інших східних партнерів.

Учасники засідання також докладно обговорили реалізацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, соціально-економічні наслідки COVID-19, питання енергетичної безпеки, юстиції, цифровий порядок денний, приєднання до європейських мереж та інші питання європейської інтеграції України.

Єгипет – ключовий економічний партнер України на Африканському континенті

Коментар МЗС України у зв’язку з проведенням так званого «військово-морського параду» підрозділів ЧФ РФ в тимчасово окупованому РФ СевастополіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *