Еміне Джапарова: Україна залишається надійним операційним партнером НАТО

10 лютого перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі з помічником Генерального секретаря НАТО з операцій Джоном Манзою.

Перша заступниця міністра поінформувала співрозмовника про ситуацію в тимчасово окупованому Криму та роботу над проведенням установчого саміту Кримської платформи у серпні 2021 року за участі глав держав та урядів іноземних держав та очільників міжнародних організацій. 

«Україна була, є і залишатиметься надійним операційним партнером Альянсу. Навіть в умовах російської агресії ми продовжуємо брати участь в операціях під проводом НАТО в Афганістані та Косово. Крім того, станом на сьогодні, Україна завершує правові процедури щодо приєднання до тренувальної Місії НАТО в Іраку», – зазначила перша заступниця міністра. 

Вона поінформувала співрозмовника про підписання 8 лютого 2021 року Президентом України Закону «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі у багатонаціональних навчаннях», який Верховна Рада ухвалила 26 січня 2021 року. Відповідно до закону, передбачається проведення 8 багатонаціональних навчань на території України, до участі в яких планується залучити близько 21 тисячі українських військовослужбовців та близько 11 тисяч іноземних учасників. Крім того, документ містить план участі українських військових у 17 багатонаціональних навчаннях поза межами України, зокрема за участю країн НАТО та Грузії.

Еміне Джапарова повідомила про підтримання Урядом України проекту нової Стратегії воєнної безпеки України, що стане гарною основою для розробки першої Індивідуальної програми адаптованого партнерства НАТО для України. Крім того, вона привернула увагу до зацікавленості української сторони в активізації спільних зусиль з реформування системи безпеки зберігання ракет і боєприпасів на арсеналах, базах та складах за методологією НАТО.

Еміне Джапарова зустрілася із заступником помічника Генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки Джеймсом Аппатураєм

Еміне Джапарова обговорила з Анік Ван Кальстер пріоритети співробітництва України та БельгіїДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *