Еміне Джапарова у Раді Безпеки ООН: Білорусь має розвиватися як суверенна та незалежна європейська держава

22 січня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у неформальному засіданні членів Ради Безпеки ООН за формулою Арріа щодо свободи ЗМІ в Білорусі.

Засідання було скликане членами РБ ООН: Великою Британією, Естонією, Ірландією, Норвегією, США та Францією. Співорганізаторами виступили Україна, Бельгія, Данія, Канада, Ісландія, Латвія, Литва, Польща, Фінляндія та ФРН.

Перша заступниця міністра привернула увагу до триваючого в Білорусі насильства проти мирних протестуючих та високу кількість політично вмотивованих карних справ. Вона зазначила, що сотні журналістів в Білорусі були арештовані.

«Порушення прав людини слугують раннім попередженням про потенційний конфлікт, що робить Раду Безпеки важливим майданчиком для обговорення ситуації в Білорусі», – заявила Еміне Джапарова, звертаючись до членів РБ ООН та запрошених учасників.

Вона наголосила, що Україна, як добрий сусід і друг Білорусі, зацікавлена у підтримці діалогу та співпраці, заснованих на демократичних цінностях.

«Незалежна, суверенна та демократична Білорусь, де існує повага до прав і свобод людини, є ключовим елементом регіональної стабільності», – зазначила Еміне Джапарова. Вона зауважила, що цьому перешкоджає Росія, яка намагається встановити повний контроль над Білоруссю, зокрема шляхом посилення своєї військової присутності, тим самим загрожуючи стабільності та безпеці ширшого регіону.

Перша заступниця міністра закликала владу Білорусі забезпечити право на свободу поглядів та думок і гарантувати вільний медіа-простір.

Еміне Джапарова запевнила, що Україна готова допомогти Білорусі в подоланні поточної політичної кризи, зокрема у рамках Люблінського трикутника, а також підтримує посилення ролі ОБСЄ під головуванням Швеції.

Коментар МЗС України до Дня соборності України

Виконавча рада ЮНЕСКО схвалила чергове рішення стосовно моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Росією КримуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *