Еміне Джапарова та посол ЄС Матті Маасікас обговорили підготовку до Саміту Україна – ЄС та ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму

17 липня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела зустріч з представником ЄС в Україні, послом Матті Маасікасом.

Представника ЄС було детально поінформовано про безпекову та гуманітарну ситуацію в окупованому Росією Криму. Еміне Джапарова подякувала ЄС за чітку позицію з невизнання незаконного проведення на території Криму референдуму щодо змін до російської конституції та закликала до запровадження санкцій проти його організаторів.

Під час бесіди співрозмовники обговорили підготовку до Саміту Україна-ЄС, який запланований на жовтень цього року у Брюсселі.

Еміне Джапарова відзначила налаштованість української сторони на досягнення видимих результатів Саміту, які мають підтвердити високу динаміку відносин України та ЄС. Передусім було наголошено на важливості якнайшвидшого підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, що стане вагомим кроком у рамках секторальної інтеграції та забезпечить поглиблення міжлюдських контактів.

Перша заступниця міністра висловила сподівання на відновлення поїздок громадян України до ЄС. У цьому зв’язку посол ЄС підкреслив недискримінаційний характер рішень ЄС щодо третіх країн, що базуються на чітких показниках поширення коронавірусної інфекції, які мають дорівнювати або бути нижчими за ті, що спостерігаються в ЄС.

Серед інших пріоритетів Еміне Джапарова відзначила оновлення параметрів поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі з метою забезпечення їхньої відповідності актуальним торговельним потребам, початок переговорів щодо «промислового безвізу», поглиблення секторальної інтеграції, зокрема у цифровій сфері та у рамках «зеленого» порядку денного.

Заява МЗС у зв’язку із роковинами збиття малайзійського літака МН17

Заява Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака рейсу PS752 щодо передачі Іраном бортових самописцівДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *