Еміне Джапарова та генеральний секретар Організації ісламського співробітництва Юсеф Аль-Отаймін обговорили перспективи взаємодії між Україною та ОІС

2 листопада 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела переговори з генеральним секретарем Організації ісламського співробітництва Юсефом Аль-Отайміном у режимі відеоконференції.


Еміне Джапарова поновила запит України на набуття статусу спостерігача в Організації, що сприятиме поглибленню взаємодії з державами ісламського світу.

«Ми зацікавлені в отриманні у близькій перспективі статусу спостерігача в ОІС, що сприятиме більш тісній координації із згаданим авторитетним об’єднанням в інституційному форматі та поглибленню відносин з його державами-членами на двосторонньому рівні», – зазначила перша заступниця міністра.


Вона також детально поінформувала Юсефа Аль-Отайміна про ситуацію на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, привернувши увагу співрозмовника до триваючих репресій та переслідувань з боку окупаційної адміністрації незгодних з окупацією мешканців півострова. Наголошувалося, що найбільших переслідувань, зокрема за релігійною ознакою, зазнають кримські татари.


У цьому контексті Еміне Джапарова привернула увагу до ініціативи «Кримська платформа», ключовим завданням якої є подальша консолідація і координація зусиль політики невизнання і деокупації Криму, а також висловила вдячність ОІС за приділення уваги до проблем кримських татар-мусульман та їхніх прав, що відображено у відповідних підсумкових документах Самітів та засідань Ради Міністрів закордонних справ держав-членів Організації.


Сторони висловили налаштованість на подальше підтримання регулярних контактів на рівні МЗС України та Генерального секретаріату ОІС.

Еміне Джапарова запросила генерального секретаря ОІС відвідати з візитом Україну.

Довідково: Організація ісламського співробітництва заснована у 1969 році (штаб-квартира знаходиться в м. Джидда, Саудівська Аравія) та об’єднує 57 мусульманських держав світу, що робить її другою найбільшою організацією після ООН.

Щодо повідомлення Рахункової палати за результатами аудиту діяльності МЗС України у 2018-2019 роках

У МЗС відкрили виставку «Світ добра та любові»Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *