Еміне Джапарова провела зустріч з послом Ісламської Республіки Іран в Україні

24 вересня перша заступниця міністра Еміне Джапарова прийняла посла Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехра Мораді на його прохання.

Еміне Джапарова детально поінформувала посла щодо численних порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, мілітаризацію Азовсько-Чорноморського регіону та про міжнародні зусилля України щодо припинення окупації півострова. 

Іранський посол висловив розуміння політичної та гуманітарної ситуації в Криму, підтвердивши незмінність позиції Ірану з підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

Співрозмовники також обговорили низку питань співпраці України та Ірану у сферах культури, освіти та шляхи підвищення ефективності взаємодії у рамках ООН та інших міжнародних організацій. 

Еміне Джапарова висловила сподівання на забезпечення Іраном оперативного, прозорого та об’єктивного розслідування причин збиття літака авіакомпанії МАУ та відповідного покарання винних, виплати компенсацій родинам загиблих та державі Україна, надання гарантій неповторення подібних трагедій у майбутньому. 

Посол Мораді запевнив у готовності іранської сторони до якнайшвидшого та взаємоприйнятного вирішення порушених питань у ході наступного раунду перемовин, запланованих на 18-21 жовтня в Тегерані.

МЗС України запускає новий формат консультацій для підтримки українських експортерів

Дмитро Сенік: Україна співпрацюватиме з Іспанією у сфері електронного урядуванняДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *