Еміне Джапарова провела зустріч з послом Іраку в Україні

15 вересня перша заступниця міністра Еміне Джапарова прийняла посла Республіки Ірак в Україні Бакіра Ахмеда Азіза аль-Джафа на його прохання.

Еміне Джапарова поінформувала посла Іраку про численні порушення прав людини на території тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим та наголосила, що мілітаризація півострову несе загрозу регіональній та світовій безпеці. Вона також відзначила плани щодо запуску Україною «Кримської платформи», яка має посилити присутність кримського питання на міжнародному порядку денному.

Окрім цього, Еміне Джапарова та Бакір аль-Джаф обговорили питання співпраці України та Іраку в рамках міжнародних організацій.

У ході зустрічі сторони відзначили необхідність активізації політичного діалогу високого рівня. Еміне Джапарова підтвердила готовність міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби прийняти свого іракського колегу, а також підкреслила зацікавленість української сторони у проведенні політичних консультацій між міністерствами закордонних справ обох держав.

Співрозмовники висловили обопільну зацікавленість у подальшому розвитку торговельно-економічного та військово-технічного співробітництва, а також відзначили позитивні результати візиту міністра оборони Іраку до України 2-6 вересня 2020 року. Посол Іраку Бакір аль-Джаф висловив сподівання, що «цей візит відкриє нову сторінку у розвитку партнерських відносин між двома країнами в оборонній сфері».

Еміне Джапарова та Бакір аль-Джаф також обговорили можливість проведення в Києві у першій половині 2021 року чергового засідання Українсько-Іракської Спільної Комісії з торговельного, економічного, наукового та технічного співробітництва.

З огляду на активізацію людських та ділових зв’язків між Україною та Іраком Перша заступниця міністра наголосила на важливості створення ефективних двосторонніх правових механізмів для належного захисту прав та інтересів українських та іракських громадян за кордоном.

Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ до активного сприяння встановленню миру та деокупації українських територій

Коментар МЗС у зв’язку із висловлюваннями заступника міністра закордонних справ Російської Федерації А.РуденкаДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *