Еміне Джапарова провела зустріч з послом Австрійської Республіки в Україні Ґернотом Пфандлером

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова детально поінформувала посла щодо численних порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Зокрема, вона наголосила, що обшуки, арешти, довготривалі ув’язнення стали буденною реальністю в Криму. «Понад 100 громадян України – більшість з яких кримські татари – залишаються у в’язницях під приводом нібито боротьби з тероризмом».

Еміне Джапарова також приділила окрему увагу мілітаризації Азовсько-Чорноморського регіону та перетворенню окупованого Криму на російську військову базу, що включає розвиток військової інфраструктури й військово-промислових об’єктів, збільшення кількості військовослужбовців. Вона також зупинилася на політиці активного переселення громадян Росії до окупованого Криму (колонізації).

У цьому зв’язку перша заступниця міністра повідомила про важливість дискусії в рамках пункту порядку денного 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» та схвалення кримських резолюцій ГА ООН, а також висловила вдячність австрійській стороні за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Ґернот Пфандлер заявив, що позиція Австрії є чіткою – кордони не можуть перекроюватись, а Крим – це Україна.

Еміне Джапарова відзначила, що тема окупованих територій України повинна залишитися пріоритетною в міжнародній політиці та висловила сподівання, що Австрія та інші друзі України візьмуть участь у міжнародній Кримській платформі з метою спільних дій задля захисту прав кримчан та деокупації півострова.

Дмитро Сенік: МЗС запроваджує нові формати співпраці з бізнес-асоціаціями для підтримки українських експортерів

Еміне Джапарова: Кримська платформа триматиме наслідки окупації Криму у фокусі постійної міжнародної увагиДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *