Еміне Джапарова провела зустріч з ініціативною групою експертів кримського напрямку

26 лютого в День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя за участі першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової відбулася зустріч з ініціативною групою експертів кримського напрямку.

Основною темою дискусії стало обговорення формату та основних завдань діяльності міжнародної експертної мережі Кримської платформи.

«Роль експертного середовища у діяльності Кримської платформи ми бачимо ключовою та надзвичайно важливою: це і експертно-аналітична робота, і підтримка державних ініціатив з деокупації, а також активна експертна дипломатія. МЗС України зі свого боку готове надавати всіляке сприяння розвитку цієї ініціативи», – зазначила Еміне Джапарова.

«Вірю, що лише спільними синергійними зусиллями ми зможемо досягнути нашої головної мети – деокупації Криму», – наголосила перша заступниця міністра.

Ініціативна група поінформувала, що опрацьовує календарний план пріоритетних досліджень та заходів, які, зокрема, включають проведення напередодні саміту Кримської платформи – Міжнародного експертного форуму, а також заходів експертної дипломатії у низці європейських країн та в США.

Довідково: Кримська платформа – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на Росію, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повного відновлення суверенітету України над півостровом. Офіційно діяльність Кримської платформи буде започаткована на інавгураційному саміті, проведення якого заплановане на 23 серпня 2021 року в Києві. На сьогодні своє бажання долучитись до діяльності експертної мережі вже висловили понад 80 українських та іноземних експертів – представників українських та іноземних неурядових організацій, аналітичних дослідницьких центрів і правозахисників, що залучені до дослідження усього спектру проблем, спричинених окупацією РФ Криму.

Дмитро Кулеба та Жан-Ів Ле Дріан домовилися про участь Франції в установчому саміті Кримської платформи

Дмитро Сенік зустрівся з керівництвом катарського морського порту «Хамад»Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *