Еміне Джапарова презентувала в Комітеті міністрів Ради Європи проєкт рішення щодо Криму

28 квітня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь в 1402-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, під час якого детально поінформувала учасників про провокування Російською Федерацією нового витка напруження шляхом накопичення збройних сил на кордоні з Україною та на окупованих територіях, а також в акваторії Чорного моря та Керченської протоки. 

Еміне Джапарова наголосила, що військова ескалація відбувається на тлі триваючих грубих і систематичних порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму. Вона окремо звернула увагу на те, що Російська Федерація як держава-окупант здійснює репресії як проти громадян, так і проти невигідних їй організацій: «Вже протягом чотирьох років російська окупаційна адміністрація ігнорує припис Міжнародного суду ООН відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу». 

«Україна використовуватиме всі наявні можливості для захисту прав і свобод людини на окупованих територіях, адже вони потребують особливої уваги і посиленого захисту з боку Ради Європи» – наголосила Еміне Джапарова.

У ході засідання Еміне Джапарова презентувала ініційований Україною проєкт рішення Комітету Міністрів Ради Європи «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», що має на меті активізувати залучення Ради Європи до моніторингу ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму. 

Вона наголосила на важливості спільних дій для припинення блокування Росією доступу до Криму для органів Ради Європи та відповідних моніторингових процедур.

Василь Боднар провів відеозустріч із заступником секретаря з міждержавних відносин Святого Престолу Монсенйором Мірославом Станіславом Ваховські

Країни Вишеградської групи солідарні з Україною в реалізації її європейського виборуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *