Еміне Джапарова: окупація Росією Криму є загрозою для збереження ідентичності кримськотатарського народу

У рамках 20-ї сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у діалозі зі Спеціальним доповідачем з прав корінних народів та Експертним механізмом з прав корінних народів.

Еміне Джапарова поінформувала про триваючі грубі та систематичні порушення прав корінних народів на території тимчасового окупованого Криму. 

«Репресивні кампанії проти кримських татар, їх витіснення з півострова, позбавлення громадян України права володіти землею, політика російської окупаційної адміністрації зі зміни демографічного складу Криму є загрозою для збереження ідентичності кримськотатарського народу», – зазначила перша заступниця міністра.  

У своєму виступі вона також привернула увагу до невиконання Росією як державою-окупантом наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.  

Перша заступниця міністра закликала міжнародну спільноту, в тому числі Експертний механізм та Спецдоповідача, належно відреагувати на порушення Росією прав корінних народів в окупованому Криму, включно через долучення до діяльності Кримської платформи, інаугурація якої запланована 23 серпня. 

Вона також запросила учасників діалогу взяти участь у тематичному заході щодо ситуації із захистом кримськотатарського народу в окупованому Криму, який пройде 26 квітня на полях Постійного форуму. 

Еміне Джапарова підтвердила запрошення Спецдоповідачу здійснити візит до України та відкритість української сторони до співпраці з Експертним механізмом з метою подальшого захисту прав корінних народів.

Україна вітає повернення посла Грузії Теймураза Шарашенідзе до України

Василь Боднар зустрівся із послом Молдови в Україні Русланом Болбочаном



Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *