Еміне Джапарова обговорила з Анік Ван Кальстер пріоритети співробітництва України та Бельгії

10 лютого перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілась з генеральною директоркою двостороннього співробітництва Міністерства закордонних справ Бельгії Анік Ван Кальстер. 

Під час зустрічі сторони обговорили ключові питання двостороннього співробітництва України та Бельгії, протидію пандемії COVID-19, співпрацю в рамках міжнародних інституцій, процес реформ в Україні, ситуацію на тимчасово окупованих українських територіях на фоні триваючої російської агресії.

Еміне Джапарова поінформувала про погіршення ситуації в тимчасово окупованому Криму. Зокрема, вона відзначила посилення мілітаризації півострова, що підриває безпеку регіону Чорного та Азовського морів, примусову зміну демографічного складу населення, порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права російською окупаційною адміністрацією. 

Перша заступниця міністра висловила сподівання на участь бельгійської сторони в інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня 2021 року в Києві. 

Еміне Джапарова подякувала Анік Ван Кальстер за рішучу підтримку Бельгією суверенітету та територіальної цілісності України, європейських та євроатлантичних прагнень нашої держави, а також за стійку позицію щодо питання протидії російській агресії, зокрема підтримку кримської проблематики під час періоду членства Бельгії у Раді Безпеки ООН 2019-2020 рр. Вона також окремо висловила вдячність бельгійській стороні за надання медичної допомоги в Бельгії українським військовим, пораненим під час бойових дій на Донбасі.

Еміне Джапарова: Україна залишається надійним операційним партнером НАТО

Україна та Грузія зміцнюють стратегічне партнерствоДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *