Еміне Джапарова: майбутнє Білорусі повинне вирішуватись її громадянами та в їхніх інтересах

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь в інтерактивному діалозі із Верховним комісаром ООН з прав людини щодо ситуації у Білорусі в рамках 46-ї сесії Ради ООН з прав людини.

Еміне Джапарова підтвердила позицію України щодо рішучого засудження триваючих грубих порушень прав людини у Білорусі та підтримки прагнень білоруського народу до демократичних змін: «Україна закликає Мінськ нарешті почути голос людей, забезпечити справедливість та ефективні засоби захисту для жертв».

Перша заступниця міністра засудила прояви деструктивної ролі Російської Федерації, зокрема узурпацію нею інформаційного простору Білорусі. “Будучи готовою підтримувати міжнародні зусилля з допомоги Білорусі у вирішенні поточних викликів, Україна вкотре застерігає Російську Федерацію від втручання у її внутрішні справи,” – наголосила Еміне Джапарова.

Інтерактивний діалог відбувся на виконання резолюції «Ситуація з правами людини у Білорусі напередодні та після президентських виборів 2020 року», співавтором якої у вересні 2020 року стала Україна. 

Більшість делегацій держав, які взяли участь у дискусії, констатували посилення репресій у Білорусі, що вказує на необхідність продовження моніторингу ситуації Верховним комісаром ООН з прав людини, який передбачається згаданою резолюцією.

Дмитро Кулеба та Самех Шукрі обговорили розвиток торгівлі та економічної співпраці між Україною та Єгиптом

Коментар МЗС України до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста СевастополяДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *