Еміне Джапарова: Кримська платформа триматиме наслідки окупації Криму у фокусі постійної міжнародної уваги

У понеділок, 5 жовтня, в МЗС України відбувся онлайн-брифінг для іноземних дипломатичних представництв та ЗМІ про політичні переслідування російської окупаційної влади в Криму проти лідерів та представників кримськотатарського народу.

У брифінгу взяли участь перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов та адвокат Ніколай Полозов. 

Учасники розповіли, що російська окупаційна влада в Криму відкрила низку незаконних кримінальних справ проти Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова та Ленура Іслямова з метою придушення опору тимчасовій окупації півострова. На їхнє переконання, таким чином Російська Федерація намагається дискредитувати Меджліс кримськотатарського народу та його лідерів. 

“Російські окупанти просувають декілька наративів у свідомості міжнародної спільноти: по-перше, що Меджліс є екстремістською організацією; по-друге, що лідери Меджлісу є екстремістами і терористами; по-третє – РФ начебто не прагне переслідувати всіх кримських татар, а лише тих, які загрожують її національній безпеці,” – заявив Рефат Чубаров. 

У свою чергу, Ніколай Полозов додав, що порушені кримінальні справи не мають під собою жодних юридичних підстав і є повністю сфабрикованими: “Через політичну складову кримінальне судочинство проходить зі значними порушеннями, зокрема права на захист, повністю деформуючи правове поле”, – наголосив адвокат.

Мустафа Джемілєв заявив про наміри довести абсурдність звинувачень російської сторони в Європейському суді з прав людини. 

Для протидії грубим порушенням прав людини та системній дезінформації, керівництво України оголосило про створення міжнародного майданчику, який опікуватиметься проблемами Криму — Кримської платформи. 

“Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів,” — поінформувала Еміне Джапарова. 

Перша заступниця міністра зазначила, що ключовим завданням Кримської платформи стане підтримання наслідків окупації Криму у фокусі постійної міжнародної уваги: “У рамках роботи платформи заплановане проведення Кримського саміту. По даті саміту – саміт буде проведено в 2021 році, втім дата поки не визначена. Є кілька варіантів, водночас рішення буде ухвалено з урахуванням усіх факторів. Мета: сформувати коаліцію держав, які приєднаються до нашої ініціативи і допомагатимуть Україні тримати найвищий рівень політичного дискурсу щодо наслідків окупації Криму”, — повідомила дипломатка. 

Іншим важливим інструментом захисту прав українських громадян на окупованих територіях перша заступниця міністра назвала оновлену Платформу міжнародної дії із захисту та звільнення українських політичних в’язнів, яка функціонує при МЗС. 

“Насамперед, мова йде про просування міжнародної адвокації українських громадян, яких незаконно утримують в окупованому Криму або на території РФ”, – додала перша заступниця очільника зовнішньополітичного відомства.     

Еміне Джапарова провела зустріч з послом Австрійської Республіки в Україні Ґернотом Пфандлером

Дмитро Сенік: Малайзія може стати воротами для виходу української продукції на ринки Південно-Східної АзіїДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *