Економічна дипломатія: частка українського бізнесу в публічних закупівлях ООН збільшилася на 70% за останні шість років

11 березня Рада експортерів та інвесторів при МЗС України та Постійне представництво України при ООН у взаємодії із Секретаріатом ООН провели вебінар для представників українського бізнесу про особливості участі в програмах закупівель товарів і послуг для потреб ООН. 

У вебінарі взяли участь представники ЮНІСЕФ, ФАО, ПРООН та Управління ООН з обслуговування проєктів і майже 100 українських підприємств. 

Учасники вебінару дізналися про порядок та особливості проведення Секретаріатом ООН закупівель, зокрема специфіку ціноутворення, політику стандартів, технічні аспекти організації тендерів та існуючі можливості для бізнесу. 

«Рада експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України та Постійне представництво України при ООН працюють над більш активним залученням українських підприємств до участі у тендерах, які проводяться ООН. Для цього ми налагоджуємо системне інформування українського бізнесу про існуючі можливості», – зазначив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, відкриваючи захід. 

Директор департаменту економічної дипломатії МЗС України Дмитро Пономаренко повідомив, що Україна вже має успішний досвід роботи з Секретаріатом ООН. За його словами, половина контрактів наразі припадає на транспортні послуги, зокрема авіації. «Рівень співпраці з українськими компаніями у сфері авіаперевезень позитивно впливає на імідж нашої країни як надійного партнера ООН. В умовах посилення конкуренції за нові ринки ми прагнемо розширити номенклатуру наших товарів і послуг для системи ООН», – наголосив український дипломат. 

Дипломати розповіли, що за останні 6 років обсяг закупівель товарів та послуг структурами ООН в Україні збільшився на 66% – зі 124,77 млн. доларів США у 2013 році до 207,16 млн. доларів США у 2019 році. Доля товарів збільшилася з 13% до 33%. 

При цьому, якщо в сегменті авіаперевезень зростання відбулося лише на 7% з 96,3 млн. доларів до 103 млн. доларів США, то нині активно розвиваються інші напрями, в яких Україна раніше практично не була представлена: фармацевтичні препарати та вакцини (+20 млн доларів США), одяг, товари особистого догляду (+18,2 млн доларів США), меблі (+12,9 млн доларів США), офісне обладнання (+6 млн доларів США). 

Частка України в закупівлях ООН збільшилася з 0,78% до 1,04%. Кількість організацій ООН, з якими нині працює український бізнес, зросла з 18 до 22. Загальна кількість постачальників з нашої країни зросла вп’ятеро – з 528 до 2560, кількість великих постачальників (тих, які постачають на суму понад 1 млн доларів США на рік) – з 7 до 19. 

Довідково: Система ООН є найбільшим закупником серед міжнародних організацій із загальним обсягом щорічних тендерів в обсязі близько 20 млрд дол. США.

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном.

Постійне представництво України при ООН надає сприяння українським компаніям в отриманні інформації щодо особливостей закупівель системи ООН та, у разі необхідності, отримання консультацій від представників Секретаріату ООН.

Аварія судна «Volgo-Balt 179» з українським екіпажем

Коментар МЗС України щодо продовження персональних санкцій ЄС за агресію РФ проти УкраїниДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *