Дмитро Сенік: Україна прагне стати технологічним хабом Європи

27 жовтня 2020 року заступник міністра (CDTO) Дмитро Сенік взяв участь у церемонії відкриття ІІІ Українсько-ізраїльського інноваційного саміту, основною темою якого стало залучення інноваційних рішень для боротьби з COVID-19. 

«Ми маємо ставити перед собою амбітну ціль – проаналізувати перешкоди та можливості, спричинені пандемією, і віднайти та впровадити новітні технології, які допоможуть подолати її негативні наслідки. Україна прагне стати технологічним хабом Європи», – наголосив український дипломат у своєму виступі.

Дмитро Сенік високо оцінив співпрацю між Україною та Ізраїлем у сфері новітніх технологій, відзначивши високий потенціал для розвитку спільних проєктів. «Українсько-ізраїльська взаємодія у сфері ІТ та інновацій залишається ключовою», – підкреслив заступник міністра. 

Він висловив переконання, що спільні проєкти у сфері досліджень та розвитку відіграватимуть все більшу роль в економічному співробітництві між двома країнами, чому також сприятиме остаточне набуття чинності угодою про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. 

Дмитро Сенік також окреслив перспективи взаємодії між Україною та Ізраїлем у торговельно-економічній сфері, зазначивши, що за підсумками 2019 року обсяги торгівлі між двома країнами склали понад 1,1 млрд. дол. США.

 Довідково:

• Українсько-ізраїльський інноваційний саміт відбувається вже втретє з 2018 року. Через світову пандемію COVID-19 він вперше проходить у гібридному форматі офлайн/онлайн.

• Організатором саміту є Глобальна ізраїльська ініціатива – платформа для взаємодії між діловими колами, інвесторами, інноваційними компаніями, урядовими та освітніми структурами України і Держави Ізраїль. Співорганізаторами заходу виступили посольства України в Ізраїлі та Ізраїлю в Україні, а також компанії Sigma Software Group (Україна) та JSC Capital (Ізраїль).

• У заході беруть участь українські та ізраїльські посадовці: Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України; Максим Степанов, міністр охорони здоров‘я України; Дмитро Сенік, заступник міністра закордонних справ України (СDTO); Євген Корнійчук, посол України в Державі Ізраїль; Йоель Едельштейн, міністр охорони здоров‘я Держави Ізраїль; Зеев Елькін, міністр у справах вищої та комплементарної освіти, міністр водних ресурсів Держави Ізраїль; Джоел Ліон, посол Держави Ізраїль в Україні.

• До цьогорічного саміту долучилися також понад 600 учасників – представників інноваційного,  енергетичного, банківського, промислового та ІТ-секторів.

• Саміти 2018 і 2019 років сприяли налагодженню контактів між українськими технологічними компаніями та ізраїльськими інвесторами, відкриттю офісів ізраїльських стартапів в Україні, залученню українськими ІТ-компаніями численних клієнтів з Ізраїлю.

Словенія підтримує ініціативу створення Кримської платформи

Україна і Туреччина зміцнюють стратегічне партнерствоДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *