Дмитро Сенік: Україна готова сприяти забезпеченню продовольчої безпеки Катару

28 лютого у місті Доха (Катар) під співголовуванням заступника міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитра Сеніка та генерального секретаря МЗС Катару Ахмеда Аль Хаммаді відбувся черговий раунд політичних консультацій зовнішньополітичних відомств України і Катару.

Сторони обговорили кроки для подальшого розвитку українсько-катарської взаємодії в політичній, торговельній, інвестиційній та культурно-гуманітарній сферах.

Співрозмовники позитивно оцінили сталу динаміку щорічного зростання показників товарообігу, який за результатами 2020 року сягнув рекордного рівня за всю історію двосторонніх відносин – 139 млн. дол. США.

Окремою темою консультацій стали питання забезпечення продовольчої безпеки Катару.

«Україна готова сприяти забезпеченню продовольчої безпеки Катару та розширити поставки на катарський ринок високоякісної аграрної продукції та продуктів харчування» – зазначив Дмитро Сенік.

Заступник міністра та генеральний секретар також обговорили розвиток договірно-правової бази, співпрацю у рамках міжнародних організацій.

Український дипломат висловив вдячність катарським партнерам за надання Катаром у 2020 році гуманітарної медичної допомоги Україні для протидії поширенню COVID-19. 

Дмитро Сенік та Ахмед Аль Хаммаді домовилися про продовження практики проведення політичних консультацій МЗС двох країн на регулярній основі. 

Довідково: Це вже третій раунд політичних консультацій МЗС України та Катару. Попередній відбувся у квітні 2019 року у Києві. 

Катар є важливим партнером України в регіоні Затоки. За результатами 2020 року, загальний обсяг українсько-катарської торгівлі товарами становив 139 млн. 150 тис. дол. США. Обсяг українського експорту склав 131 млн. 611 тис. дол. США, що на сьогодні є рекордним показником за всю історію дипломатичних відносин двох держав.

Дмитро Кулеба запросив французький бізнес до участі у Великому будівництві та великій приватизації в Україні

МЗС України висловлює глибокі співчуття у зв’язку із смертю першого міністра закордонних справ незалежної України Анатолія Максимовича ЗленкаДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *