Дмитро Сенік прийняв посла Мальтійського Ордену в Україні

4 грудня заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік прийняв посла Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти в Україні, дуаєна дипломатичного корпусу Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне.

Під час зустрічі сторони обговорили питання двосторонньої співпраці та окремі аспекти перебування і діяльності іноземного дипломатичного корпусу в Україні.

Дмитро Сенік відзначив всесвітньо відому діяльність Ордену як провідної інституції у сфері надання гуманітарної допомоги. «Високо цінуємо допомогу Ордену в реалізації гуманітарних проєктів в Україні вже протягом 28 років. Підтримка внутрішньо переміщених осіб, зокрема психологічна, та передача українським медичним закладам обладнання і засобів для протидії COVID-19 є для нас надзвичайно важливою», – наголосив заступник міністра.

Довідково: Суверенний Військовий Орден Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти, більш відомий як Суверенний Мальтійський Орден, є одним з найдавніших католицьких релігійно-лицарських орденів та суверенним суб’єктом міжнародного права. Орден підтримує дипломатичні відносини із 110 державами світу. Зовнішня політика Ордену визначається як «гуманітарна дипломатія»: гуманітарну діяльність Ордену  у світі забезпечують майже 13,5 тисяч членів Ордену, 80 тисяч волонтерів та 42 тисячі найманих працівників.

Дипломатичні відносини між Україною та СМО були встановлені у 2008 році, а осередки Ордену діють в нашій державі з початку 1990-х років. Щорічний бюджет на реалізацію гуманітарних та благодійних проєктів Ордену та його структур в Україні складає близько 800 тисяч євро. Переважна більшість проєктів реалізується у соціальній сфері, зокрема надається допомога внутрішньо переміщеним особам та учасникам Операції Об’єднаних сил, а також дітям-сиротам та інвалідам.

5 листопада 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду про співпрацю між Урядом України та Урядом Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти, яка передбачає подальше поглиблення двостороннього співробітництва у сферах охорони здоров’я, продовольчої безпеки, волонтерства, соціального захисту населення, гуманітарної допомоги, зменшення ризику катастроф та ліквідації їх наслідків, надання допомоги внутрішньо переміщеним особам та біженцям.

Протидія мілітаризації Криму у центрі міжнародної уваги

Заява МЗС України з нагоди 26-ї річниці підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброїДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *