Дмитро Сенік прийняв копії вірчих грамот від посла Йорданії в Україні Ісмаїла Ар-Ріфаї

10 грудня заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік прийняв копії вірчих грамот від посла Йорданського Хашимітського Королівства в Україні (з резиденцією у м. Анкара) Ісмаїла Ар-Ріфаї.

Дмитро Сенік наголосив на важливості активізації політичного діалогу між Україною та Йорданією та підтвердив налаштованість до поглиблення двостороннього співробітництва у сферах, що становлять взаємний інтерес.

Заступник міністра підкреслив необхідність лібералізації двосторонньої торгівлі та запропонував організувати у 2021 році візит до Києва йорданської бізнес місії з метою налагодження співробітництва з представниками ділових кіл України.

«Україна готова брати активну участь у забезпеченні продовольчої безпеки Йорданії та зацікавлена у збільшенні поставок високоякісної та доступної сільгосппродукції на йорданський ринок», – зазначив Дмитро Сенік.

Ісмаїл Ар-Ріфаї підтвердив готовність Йорданії до розвитку всебічної співпраці з Україною, зокрема у торговельно-економічній, військовій, освітній та туристичній сферах.

Співрозмовники також обговорили питання взаємодії у рамках міжнародних організацій.

Довідково: загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Йорданією у 2019 році становив 196,4 млн. дол. США. За 9 місяців 2020 року український експорт до Королівства збільшився на 13,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. і склав 125,961 млн. дол. США.

Основу українського експорту склали: зернові (27,9%), чорні метали (22,7%), жири та олії тваринного або рослинного походження (19,9%). Основу імпорту з Йорданії в Україну склали мінеральні добрива (41,4%) та фармацевтична продукція (29,2%). 

Еміне Джапарова: підтримка ЮНЕСКО є важливою для збереження культурної спадщини України

Дмитро Кулеба здійснив візит до Молдови: основні підсумкиДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *