Дмитро Сенік прийняв копії вірчих грамот від пані посла Ємену в Україні Мірфат Фадл Муджалі

9 грудня заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік прийняв копії вірчих грамот від пані посла Єменської Республіки в Україні (з резиденцією у Варшаві) Мірфат Фадл Муджалі .

Під час зустрічі сторони обговорили поточну ситуацію в Ємені, перспективи розвитку двосторонніх відносин, особливо наголосивши на важливості продовження конструктивної взаємодії двох країн у рамках міжнародних організацій.

Дмитро Сенік відзначив позитивну тенденцію зростання обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Єменом впродовж останніх років і висловив зацікавленість України у розширенні номенклатури українського експорту.  

“Україна зацікавлена у збільшенні обсягів двосторонньої торгівлі. Ми готові відігравати більш активну роль у забезпеченні продовольчої безпеки Ємену”, – наголосив заступник міністра.

Співрозмовники також обговорили плани післявоєнної відбудови Ємену та можливості участі українських компаній у реалізації проєктів з відновлення інфраструктури.

Довідково: товарообіг між Україною та Єменом у 2019 році склав 138,76 млн. дол. США, при цьому частка українського експорту становила 136,71 млн. дол. США (зростання на 119,8% у порівнянні з 2018 роком).

У січні – листопаді 2020 року, двостороння торгівля товарами склала 161,16 млн. дол. США (при позитивному для нашої держави сальдо у розмірі 160,88 млн. дол. США).

Основу українського експорту склали зернові культури (87,5%), цукор і кондитерські вироби (3,0%), жири та олії тваринного або рослинного походження (2,4%), какао і продукти з нього (2,4%), м’ясо та їстівні субпродукти (1,2%) та готові продукти із зерна (1,0%). Основу імпорту з Ємену в Україну склали пластмаси та полімерні матеріали (99,9%).

Євгеній Єнін прийняв копії вірчих грамот від пані посла Філіппін в Україні Леї М. Басінанг-Руїс

Дмитро Кулеба повідомив про вирішення проблеми допуску українських громадян до Білорусі з метою лікуванняДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *