Дмитро Сенік: просування українських солодощів у країнах Затоки та АСЕАН – один із економічних пріоритетів МЗС України в 2021 році

15 січня під головуванням заступника міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитра Сеніка відбулася координаційна онлайн-зустріч представників посольств України в країнах Затоки та Південно-Східної Азії, USAID та українських експортерів солодощів.

Зустріч проходила в рамках ініціативи VTrade Confectionery Foods, яку реалізує галузева асоціація «Укркондпром» за фінансової підтримки USAID в рамках програми «Конкурентоспроможна економіка України». Ініціатива має на меті допомогти українським виробникам розширити географію експорту попри обмеження, які накладає пандемія Covid-19. 

Відкриваючи захід, Дмитро Сенік підкреслив: «Ця ініціатива – одна з пріоритетних для МЗС України на економічному напрямі в 2021 році. По-перше, мова йде про ринок харчових продуктів, на якому Україна традиційно тримає сильні позиції. По-друге, це – експорт товарів з високою доданою вартістю. Просування української продукції відповідає завданню Президента України щодо економізації української зовнішньої політики у рамках експортної стратегії України». 

Українські дипломати познайомили кондитерів із місцевими торговельними експертами, які допоможуть експортерам українських солодощів провести переговори з імпортерами та дистриб’юторами харчової продукції в регіонах Затоки та АСЕАН. Сторони також домовилися про проведення серії брифінгів для українських виробників кондитерської продукції, присвячених особливостям виходу на іноземні ринки. 

Президент Асоціації Укркондпром Олександр Балдинюк зазначив: «Представники кондитерської галузі вітають конструктивний формат співпраці з українськими дипломатами. МЗС України демонструє сучасний підхід, сфокусований на наданні вітчизняним експортерам практичної допомоги у виході на зовнішні ринки».

Підтримка українських експортерів є одним із важливих напрямів роботи МЗС України. При міністерстві працює Рада експортерів та інвесторів, діяльність якої спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту. 

Довідково: до Асоціації «Укркондпром»входять 28 підприємств – здебільшого малий та середній бізнес. Вони складають 85% українського експорту кондитерської продукції.

Програма «Конкурентоспроможна економіка України» створена USAID з метою сприяння покращенню бізнес-середовища для малих та середніх підприємств України.  

За 10 місяців 2020 року, обсяги експорту українських кондвиробів перевищили 260 тис. тонн загальною вартістю близько 0,5 млрд дол. США.

Коментар МЗС України щодо винесення ЄСПЛ рішення на користь України

Коментар МЗС України щодо рішення Російської Федерації про вихід з Договору з відкритого небаДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *