Дмитро Сенік: МЗС зміцнює співпрацю з українськими регіонами для просування експорту

18 листопада заступник міністра закордонних справ (CDTO) Дмитро Сенік взяв участь в онлайн-брифінгу для українських експортерів продуктової групи у Кіровоградській області «Економічний потенціал українсько-кувейтської співпраці», організованому Посольством України в Державі Кувейт та Радою експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ).

Учасники заходу ознайомилися з економічним потенціалом Кувейту, дізналися про юридичні та технічні аспекти імпорту харчових продуктів цією країною. Вони також отримали від українського посольства практичні поради щодо пошуку клієнтів та перелік потенційних імпортерів їх продукції у Кувейті. 

Звертаючись до українських експортерів, заступник міністра зазначив, що Кувейт закуповує переважну більшість продукції за кордоном, має досить низькі митні ставки на імпорт, а обсяги імпорту є вражаючими: у 2019 році сукупний імпорт Кувейту становив 35,059 млрд доларів США. 

«Експорт України до Кувейту у 2019 році склав лише 34,69 млн доларів США, проте він демонструє тенденцію до стрімкого збільшення – щорічно зростає майже вдвічі. Таке зростання відбувається переважно внаслідок розширення товарної номенклатури. Наші виробники мають великі можливості на цьому ринку», – зазначив Дмитро Сенік.   

Український дипломат також наголосив, що в часи пандемії COVID-19 МЗС України посилює взаємодію з вітчизняним бізнесом як на національному, так і на регіональному рівнях. «Фактично кожного тижня, а зазвичай і кілька разів на тиждень, МЗС, РЕІ та посольства нашої держави за кордоном організовують онлайн-конференції для представників українського експорту, надаючи унікальну інформацію про іноземні ринки», – підкреслив заступник міністра.

Перша заступниця міністра Еміне Джапарова закликала бельгійську сторону підтримати «Кримську платформу»

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації на півночі Ефіопії (19.11.2020)Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *