Дмитро Сенік: Кенія може стати воротами на ринки країн Східної Африки для українських експортерів

3 березня Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) та Посольство України в Республіці Кенія провели онлайн-брифінг для українських експортерів на тему «Вихід на ринок та ведення бізнесу в Кенії». 

У заході взяли участь заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік, посол України в Кенії Андрій Праведник та представники українських компаній, які працюють у сферах машинобудування, аграрному секторі, харчовій, хімічній, фармацевтичній та легкій промисловості.

Відкриваючи захід, Дмитро Сенік зазначив, що африканський ринок нині розглядається як один із найбільш динамічних у світі. «МЗС цьогоріч приділяє особливу увагу розвитку економічної співпраці саме з країнами Африки, тому закликаю всіх наших експортерів звернути увагу на цей регіон і спільно з Міністерством закордонних справ підкорювати африканські ринки», – сказав Дмитро Сенік. Заступник міністра додав, що після завершення пандемічних обмежень МЗС планує організацію бізнес-місій до регіону. 

Український дипломат розповів, що Кенія є найбільшим торговельним партнером України у Східній Африці. «Країни Східноафриканського співтовариства, до якого входять Бурунді, Кенія, Руанда, Південний Судан, Танзанія та Уганда, при здійсненні імпортних операцій використовують єдиний загальний митний тариф, що з одного боку спрощує митні процедури, а з іншого – сприяє розвитку реекспортного постачання у рамках цього об’єднання. Кенія може стати воротами на ринки країн Східної Африки для українських експортерів», – наголосив Дмитро Сенік. 

Посол України в Кенії Андрій Праведник поінформував учасників заходу про особливості експорту до Кенії: «Товари для імпорту декларуються протягом 21 дня після початку розвантаження або, якщо мова йде про транспортні засоби, після прибуття. Імпортеру потрібно звернутися до ліцензованого митного агента, який уповноважений обробляти імпортні документи в митній системі та допомагати в оформленні товарів від імені експортера. Ставка ПДВ становить 16%, збір за імпортну декларацію – 2%, збір на розвиток залізниць – 1,5%. Найпопулярнішими торговими мережами є Naivas, Onn the way, Chandarana foodplus та Carrefour. З усіма мережами маємо контакти, готові допомагати українському бізнесу», – зазначив український посол.

В МЗС обговорили державну політику деокупації Криму

Дмитро Кулеба: “У нас є цілковита тяглість української зовнішньої політики від Анатолія Зленка до сьогоднішнього дня”Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *