Дмитро Кулеба звернувся до Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ: Росія має вивести війська та припинити агресію проти України

3 грудня в Тирані (Албанія) почалося дводенне засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ. Це головний щорічний захід ОБСЄ, який цьогоріч відбувається в онлайн-режимі через пандемію коронавірусу.

У своєму виступі Дмитро Кулеба виклав міністрам держав-учасниць та партнерів ОБСЄ бачення України щодо ключових подій 2020 року на просторі Організації та їхнього впливу на загальноєвропейську безпеку. 

На думку Дмитра Кулеби, сьогодні ОБСЄ як безпекова організація має приділяти пріоритетну увагу саме питанням врегулювання конфліктів та подоланню їхніх наслідків для життя людей.   

Він зазначив, що провідне місце в переліку безпекових викликів надалі продовжує займати збройна агресія Росії проти України, яка, серед іншого, грубо порушує принципи і зобов’язання РФ в рамках ОБСЄ.

«Ми ніколи не визнаємо порушення свого суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. Росія має припинити агресію проти України, забрати війська та найманців з території України та повністю виконати Мінські домовленості», — наголосив міністр. 

Дмитро Кулеба запевнив, що Україна залишається відданою мирному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту, і цьогоріч чітко продемонструвала це своїми активними практичними кроками у рамках Нормандського формату та роботи Тристоронньої контактної групи. 

«Необхідно відновити повагу до базових принципів і зобов’язань ОБСЄ. Потрібно продовжувати тиск на Росію, аби змусити її змінити поведінку», – зауважив міністр. 

Глава українського зовнішньополітичного відомства виокремив особливо важливу роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка фіксує незаконну військову активність Росії на тимчасово окупованих частинах Донбасу: «Спостерігачі СММ ОБСЄ продовжують фіксувати зразки найновішого російського озброєння на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Безпілотники місії продовжують виявляти факти незаконного ввезення воєнної техніки з Росії на суверенну територію України через неконтрольовану ділянку російсько-українського державного кордону. Росія наполегливо перешкоджає цьому моніторингу».

Міністр також згадав про цьогорічне головування України у Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ, яке надало унікальну можливість привернути додаткову увагу до триваючої мілітаризації Росією тимчасово окупованого Криму та Чорноморсько-Азовського регіону.

Дмитро Кулеба представив державам – учасницям ОБСЄ ініціативу «Кримська платформа», покликану сприяти координації міжнародних зусиль з деокупації Криму, та закликав російську сторону продемонструвати волю до врегулювання конфлікту, зокрема у рамках Нормандського формату і ТКГ.

У контексті обрання нових керівників органів і інститутів ОБСЄ – Генерального секретаря, Верховного комісара у справах національних меншин, Представника з питань свободи ЗМІ та Директора Бюро демократичних інститутів і прав людини, українська сторона наголосила на необхідності забезпечення незалежного і неупередженого виконання їхніх важливих мандатів.  

Еміне Джапарова: РФ порушує в окупованому Криму Декларацію ООН про права корінних народів

Дмитро Кулеба та Омар Ісмаїл обговорили активізацію двосторонніх відносин України та СудануДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *