Дмитро Кулеба здійснив візит до Молдови: основні підсумки

У ході робочого візиту до Молдови міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з обраною Президенткою Молдови Майєю Санду, провів переговори з міністром закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ауреліу Чокоєм, віцепрем’єр-міністром – міністром фінансів Молдови Сергієм Пушкуцею, головою парламенту Молдови Зінаїдою Гречаний.

Дмитро Кулеба привітав Майю Санду із переконливою перемогою на президентських виборах і передав їй запрошення від імені Президента України Володимира Зеленського відвідати Україну з візитом. Майя Санду прийняла запрошення і зазначила, що візит до України буде її першою закордонною поїздкою на посаді президента.

«Україна вітає успішне проведення вільних і демократичних президентських виборів у Молдові, які чітко підтвердили європейський вибір молдовського народу. Ми готові відкрити якісно нову сторінку в українсько-молдовських відносинах», – заявив міністр.

Дмитро Кулеба висловив вдячність Майї Санду за її чітку і послідовну позицію щодо засудження російської агресії та окупації РФ українського Криму, підтримки територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Міністр також запропонував новообраній Президентці Молдови взяти участь у діяльності ініційованої Україною Кримської платформи. 

«Зі свого боку, ми і надалі підтримуватимемо територіальну цілісність Молдови в процесі придністровського врегулювання і спільно наполягатимемо на виведенні російських військ з регіону Придністров’я», – наголосив міністр.

У ході переговорів Дмитро Кулеба та Ауреліу Чокой приділили особливу увагу питанням регіональної безпеки, зокрема врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі та врегулюванню придністровського конфлікту.

«Настав час взятися за вирішення хронічних проблем в наших двосторонніх відносинах та розпочати реалізацію амбітних спільних проектів у сфері торгівлі, інфраструктури, туризму» – наголосив Дмитро Кулеба.

Міністри окремо домовилися провести двосторонні консультації з питань європейської інтеграції та з метою просування відповідних спільних ініціатив України та Молдови.

На зустрічі з віцепрем’єр-міністром – міністром фінансів Молдови Сергієм Пушкуцею сторони обговорили можливості взаємовигідної співпраці в енергетичній, торговельно-економічній, транспортній та культурно-гуманітарній сферах. Сторони домовилися якнайшвидше відновити роботу двосторонньої міжурядової комісії. Міністр звернувся з проханням до молдовської сторони сприяти вирішенню проблем, з якими стикаються українські компанії під час роботи в Молдові.

Дмитро Кулеба також зустрівся зі спікером молдовського парламенту Зінаїдою Гречаний. Співрозмовники погодилися з необхідністю відновлення міжпарламентського діалогу між Україною та Молдовою. Спікер також поінформувала міністра про перспективи розвитку внутрішньополітичної ситуації в Молдові. 

Міністр підкреслив, що інтересам України і всього регіону відповідає стабільна, європейська і процвітаюча Молдова, в якій панують демократичні принципи і верховенство права.

Дмитро Сенік прийняв копії вірчих грамот від посла Йорданії в Україні Ісмаїла Ар-Ріфаї

Українські дипломати провели брифінг для підприємців Львівщини щодо специфіки виходу на ринок СШАДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *