Дмитро Кулеба: Єдина альтернатива наданню Україні Плану дій щодо членства — це членство України в НАТО

17 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь в онлайн-конференції “Шлях до Варшавського безпекового форуму”.  

У рамках дискусійної панелі щодо безпеки регіону Чорного моря, в який міністр взяв участь разом з румунським колегою Богданом Ауреску, модераторка запитала Дмитра Кулебу, чи Україна прагне отримати План дій щодо членства у НАТО. 

“Єдина альтернатива наданню Україні Плану дій щодо членства — це членство України в НАТО”, — наголосив міністр. 

Міністр також нагадав, що більшість українців підтримують вступ України до НАТО, і ця підтримка з року в рік зростає.

На думку глави МЗС України, східний фланг НАТО має максимально активно взаємодіяти з Україною та Грузією, які прагнуть стати членами Альянсу та гарантують безпеку Європи, зокрема чорноморського регіону. 

“Ми всі природні союзники по Чорному морю. Україна буде вітати всі інструменти та формати посилення присутності НАТО у регіоні Чорного моря, які також включатимуть активніше залучення України та Грузії”, — заявив він.

Дмитро Кулеба також переконаний, що залучення України до формату Бухарестської дев’ятки у прийнятному для усіх сторін форматі могло би сприяти додатковому розвитку регіону Центральної Європи та зміцненню безпеки чорноморського регіону.

“Потрібно сприймати Чорне море як простір нашої спільної відповідальності. Незалежно від протяжності узбережжя, спроможностей військово-морських сил чи обсягів торгівлі. Чорне море це наша спільна відповідальність і ми всі маємо бути віддані справі процвітання та безпеки регіону”, — підкреслив він.

Дмитро Кулеба також поінформував присутніх про загрози зростаючої мілітаризації тимчасово окупованого Криму та окремо звернув увагу на можливе розміщення Росією ядерної зброї на півострові.

Дмитро Сенік: МЗС працює над нарощуванням товарообігу між Україною та Узбекистаном

Еміне Джапарова презентувала послам країн-членів ЄС ініціативу «Кримська платформа» і обговорила практичні аспекти залучення Євросоюзу до її діяльностіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *