Дмитро Кулеба: взаємна підтримка підприємництва та міцні бізнес-контакти східних партнерів з Євросоюзом – один з ключових маркерів нашої успішної співпраці 

1 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у відеоконференції за участю Комісара ЄС з питань сусідства і розширення Олівера Варгеї та шести міністрів закордонних справ східних партнерів ЄС.

Учасники заходу обмінялися думками щодо подальшої практичної роботи, спрямованої на імплементацію результатів Конференції лідерів «Східного партнерства», що відбулася 18 червня, та формування оновлених рамок цієї Ініціативи на період після 2020 року. 

«Україна та інші країни-учасниці «Східного партнерства» запропонували низку стратегічних ідей та важливих пропозицій. Настав час сформувати спільне розуміння амбіції «Східного партнерства», – наголосив Дмитро Кулеба. 

Міністр запропонував визначити підтримку підприємництва та сприяння розвитку бізнес-контактів серед пріоритетних завдань у рамках «Східного партнерства».

Очільник МЗС також акцентував увагу на потребі суттєвого посилення безпекового виміру у рамках «Східного партнерства» як фундаментальної основи для зміцнення стабільності у регіоні та сприяння реформам.    

З огляду на визначення Європейською Комісією конективності, як одного з пріоритетів майбутнього розвитку «Східного партнерства», міністр відзначив, що реальним прикладом розвитку співробітництва у цьому напрямку має стати укладення Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Дмитро Кулеба високо оцінив допомогу Євросоюзу в умовах пандемії COVID-19 та подоланні наслідків природних катастроф, яка надається Євросоюзом.  

«Майбутнє Ініціативи на наступні 10 років сьогодні у наших руках. Ми налаштовані на ефективну спільну роботу з підготовки майбутнього Саміту «Східного партнерства» у березні 2021 року та його змістовного наповнення, що має відповідати очікуванням  партнерів», – підкреслив глава МЗС.

ФБС ОБСЄ під головуванням України нагадав про необхідність адаптації Віденського документа 2011 року щодо заходів зміцнення довіри та безпеки

На установчому засіданні Платформи міжнародної дії зі звільнення політв’язнів визначили подальші спільні кроки



Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *