Дмитро Кулеба: Україна підтримала Глобальну декларацію про цифрову протидію COVID-19 

Україна підтримує Глобальну декларацію про цифрову протидію COVID-19, яку ініціювали Естонія та Сінгапур, і закликає світ об’єднати зусилля для підвищення безпеки кіберпростору у світлі викликів пандемії. 

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, виступаючи на міністерській відеоконференції з безпеки цифрового середовища «Урівняти доступ до цифрових технологій: цифрова протидія COVID-19», організованій  Естонією та Сінгапуром. 

Дмитро Кулеба навів приклад цифрової відповіді МЗС України на кризу COVID-19 – онлайн-карту подорожей під час пандемії.

“Користувачі отримують своєчасну інформацію про транзит і допуск іноземців у країни світу. Це людиноцентрична та комплексна цифрова відповідь нашого міністерства на кризу COVID-19”, – заявив він. 

Міністр поінформував, що Україна нині впроваджує масштабну цифровізацію. Зокрема, надання електронних сервісів завдяки обміну даними між державними реєстрами. У цьому контексті він відзначив впровадження в Україні естонської платформи обміну даними X-road у співпраці з Академією електронного управління Естонії, естонською ІТ-компанією Cybernetica та національними партнерами.

Водночас, Дмитро Кулеба звернув увагу на цифрові загрози, що зростають у світі внаслідок пандемії, та необхідність підвищити безпеку кіберпростору.

“Україна та низка інших країн Європи та світу вже стикалися із ворожою поведінкою Російської Федерації у кіберпросторі. Відчувши на собі випробування інструментів гібридної агресії, Україна якнайкраще усвідомлює, наскільки цінною є безпека кіберпростору”, – зазначив він.

Міністр нагадав про кібератаки, які з 2014 року були спрямовані проти цілих мереж інфраструктури, від окремих сторінок до інтернет-провайдерів.

Глава МЗС зауважив, що нині країни все частіше повідомляють про крадіжки даних, онлайн-шахрайство, кіберзагрози критичній інфраструктурі, включно із закладами охорони здоров’я, зростання обсягів дезінформації.

За його словами, зловмисники вже адаптуються до нових обставин пандемії. Зокрема, здійснюють напади на тих, хто невтомно бореться з поширенням вірусу та рятує людські життя.

“Відповідь очевидна: ми мусимо дотримуватися наявних правил поведінки у кіберпросторі, до якого у повній мірі має застосовуватися міжнародне право, і притягати до відповідальності тих, хто порушує ці правила. Нині слушний момент, аби про це заявити. Саме тому широкий консенсус міжнародної спільноти та підтримка Глобальної декларації про цифрову протидію COVID-19 настільки важливі”, – наголосив міністр.

На установчому засіданні Платформи міжнародної дії зі звільнення політв’язнів визначили подальші спільні кроки

Еміне Джапарова зустрілася з послом Японії в УкраїніДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *