Дмитро Кулеба: Угода між Україною та Великою Британією зблизила східний і західний фланги Європи

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками підписання в Лондоні 8 жовтня Президентом Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Борисом Джонсоном Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією.

“У Європи є два фланги. Є західний фланг – це Велика Британія. Є східний фланг – це Україна. І сьогодні ці два фланги стали ще ближчими один до одного. І це означає, що сьогодні Європа стала сильнішою”, – зазначив глава українського зовнішньополітичного відомства.    

Документ задає стратегічний характер і визначає основні напрями розвитку українсько-британських взаємин. Новий формат відносин реалізовуватиметься через два ключових механізми – Діалог стратегічного партнерства та Торговельний комітет. 

В угоді підтверджується підтримка Великою Британією євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України. Окремий наголос робиться на поглибленні військового та військово-технічного співробітництва. Закріплюється налаштованість сторін поліпшувати співпрацю в міграційній сфері, зокрема надалі працювати над полегшенням візових умов.

Британська сторона залишатиметься надійним партнером України у протидії російській агресії та відновленні суверенітету та територіальної цілісності нашої держави у межах міжнародно визнаних кордонів. Дві країни координуватимуть санкційну політику та просування ініціатив у міжнародних організаціях. 

Угода приділяє окрему детальну увагу подальшому розвитку торгівлі та інвестицій. Українська та британська сторони домовилися лібералізувати умови торгівлі товарами та послугами на рівні не нижчому, ніж передбачено в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

“Я запропонував британським колегам — і вони підтримали цю ідею — запустити спеціальну програму технічної допомоги для України, аби розповісти та навчити український бізнес, насамперед малий і середній, торгувати з Великою Британією”, – розповів Дмитро Кулеба. 

Окремий додаток до угоди складає «Протокол про взаємну адміністративну допомогу в митній сфері» — документ, який визначає параметри взаємодії митних органів України та Великої Британії у сфері протидії шахрайству, контрабанді та іншим правопорушенням під час транскордонного переміщення вантажів. Угода фіксує намір тристороннього підходу до визначення правил походження товарів із врахуванням подальшого перебігу ситуації навколо переговорного процесу між Лондоном і Брюсселем щодо умов торгівлі після 31 грудня 2020 року. 

Рекомендації громадянам України у зв’язку із ускладненням безпекової ситуації у Киргизькій Республіці (08.10.2020)

Коментар МЗС України у зв’язку із оприлюдненням третьої доповіді Генерального секретаря ООН щодо ситуації в КримуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *