Дмитро Кулеба: “У нас є цілковита тяглість української зовнішньої політики від Анатолія Зленка до сьогоднішнього дня”

4 березня в Міністерстві закордонних справ відбулася церемонія прощання з першим міністром закордонних справ незалежної України Анатолієм Максимовичем Зленком.

Пряма мова глави МЗС Дмитра Кулеби: 

“Сьогодні Україна не просто прощається з першим міністром закордонних справ незалежної України, а в буквальному сенсі з одним із засновників Української держави.  Саме на плечах Анатолія Максимовича був процес визнання України іншими державами. Встановлення дипломатичних відносин. Вступ до перших міжнародних організацій вже як незалежної держави. 

Сьогодні ми проводжаємо не просто дипломата. Ми проводжаємо державника. Людину, яка створювала Українську державу. Мало хто знає, що Анатолій Зленко був першим, хто відкрито говорив про європейське та євроатлантичне майбутнє України. Багато речей він не міг казати прямо, тому що на початку 90-х років це все ще було дуже складно, було різне сприйняття, але він заклав підвалини нашого курсу до Європейського Союзу і НАТО.

І була в нього ще одна важлива риса: він вірив в те, що Україна повинна мати гарні стосунки з сусідами. Але він ніколи не вагався, якщо треба було йти на жорсткі рішення щодо сусідів, які не поважали українські інтереси. Як міністр закордонних справ України я продовжую його політику і дотримуюся тієї ж самої лінії. Ми за дружбу і конструктив, але той, хто перетинає червону лінію, і порушує українські інтереси – негайно отримує відсіч. В цьому сенсі у нас є цілковита тяглість української зовнішньої політики від Анатолія Зленка до сьогоднішнього дня. 

Я хочу подякувати всім за те, що ви прийшли провести Анатолія Максимовича у вічну путь. 

Царство йому Небесне!”

Дмитро Сенік: Кенія може стати воротами на ринки країн Східної Африки для українських експортерів

Дмитро Кулеба: МЗС та Асоціація “IT Ukraine” допоможуть українському ІТ завойовувати зовнішні ринкиДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *