Дмитро Кулеба та Павло Ґрод обговорили оновлення державної політики України щодо закордонного українства

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів розмову по відеозв’язку із Президентом Світового Конґресу Українців (СКУ) Павлом Ґродом. 

Дмитро Кулеба висловив переконання, що Україна потребує нової ефективної державної політики щодо закордонного українства. Він поінформував Павла Ґрода, що МЗС вже почало роботу над її створенням та запрошує СКУ, як провідну організацію закордонного українства, взяти активну участь у її розробці спільно з міністерством: “Закордонне українство та Українська держава це одна сила, дві частини одного тіла українського народу. Ми маємо підтримувати одне одного та спільно рухатися вперед, щоб захищати національні інтереси України”.

Дмитро Кулеба запевнив у незмінності пріоритетів МЗС у взаємодії зі СКУ та закордонним українством, серед яких захист України від російської агресії, розбудова економічно успішної України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, підтримка прав закордонних українців, українського шкільництва за кордоном, популяризація української мови, міжнародне визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу.  

“Громади українців у світі постійно змінюються за складом та географічним розташуванням. Головне питання, яке я ставлю перед собою: як побудувати роботу таким чином, щоб не втратити цих людей у наступному поколінні”, – підкреслив міністр. 

Співрозмовники погодилися, що МЗС та СКУ готові до реалізації спільних проєктів у освітянській, гуманітарній, інвестиційній та економічній сферах. Дмитро Кулеба запропонував налагодити інструментальну взаємодію між Радою експортерів та інвесторів при МЗС та Комітетом з питань економічного розвитку України (EPIC) СКУ: “Я приділяю особливу увагу просуванню українського експорту за кордоном та залученню інвестицій до України. Було би чудово, якби ми могли подивитися, де і як громади можуть сприяти просуванню українських товарів на іноземних ринках”.

Співрозмовники приділили окрему увагу темі захисту українських громад у Росії, протидії утискам Кремлем права українців на збереження власної національної ідентичності та домовилися посилити спільну боротьбу проти цих репресивних дій з метою змусити Росію дотримуватися норм міжнародного права і визнаних демократичних норм у питанні захисту прав національних меншин. Дмитро Кулеба запевнив Павла Ґрода у непохитній підтримці СКУ у світлі політичних переслідувань організації в РФ.

Міністр окремо подякував СКУ та Українському конґресовому комітету Америки (УККА) за організацію міжнародної місії зі спостереження за місцевими виборами в Україні, відзначивши цей внесок у зміцнення української демократії. 

Насамкінець, міністр висловив співчуття у зв’язку з сумною звісткою про те, що відійшла у вічність Анна Кісіль, невтомна активістка української громади Канади, віцепрезидентка СКУ, голова СФУЖО, відома меценатка і успішна бізнесвумен: “Анна Кісіль щиро та енергійно підтримувала численні проєкти з відродження національної духовної і культурно-мистецької спадщини, провадила активну просвітницьку і благодійну діяльність. Ми назавжди вдячні за її внесок у відродження української культури, ідентичності, збереження національної пам’яті».

У Києві відкрилася фотодокументальна виставка з історії української дипломатії

Євгеній Єнін прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного посла Таджикистану в Україні Назрізода ДавлаталіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *