Дмитро Кулеба та Омар Ісмаїл обговорили активізацію двосторонніх відносин України та Судану

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з главою зовнішньополітичного відомства Республіки Судан Омаром Ісмаїлом.

Дмитро Кулеба підтвердив налаштованість України на активізацію взаємовигідного співробітництва з Суданом: “Україна вітає позитивні демократичні трансформації в Судані. Нині відкривається унікальна можливість розпочати новий етап українсько-суданських відносин. Ми налаштовані активізувати взаємодію у політичній, економічній, торговельній та гуманітарній сферах”.     

Омар Ісмаїл підтримав пропозицію Дмитра Кулеби провести ближчим часом політичні консультації на рівні заступників глав МЗС для обговорення практичних кроків подальшого розвитку двостороннього співробітництва. 

Глава МЗС України також запропонував направити до Судану торговельну місію України для презентації українських бізнес-можливостей та провести у Хартумі спільний бізнес-форум. 

Окремою темою розмови стала взаємодія двох країн у рамках міжнародних організацій.

Довідково: останній контакт між міністрами закордонних справ України та Судану відбувся у 2017 році. 

Загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Суданом у 2019 році склав 56,252 млн дол. США. Український експорт становив 55,094 млн дол. США, а імпорт – 1,158 млн дол. США. Позитивне сальдо для України склало 53,9 млн дол. США. За 10 місяців 2020 року, двосторонній товарообіг досяг 65,35 млн дол. США. Основні статті українського експорту –продукція агропромислового сектору.  

Дмитро Кулеба звернувся до Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ: Росія має вивести війська та припинити агресію проти України

Україна та Бразилія підбили підсумки Першого Діалогу оборонної промисловостіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *