Дмитро Кулеба та Йеппе Кофод відзначили привабливість України для локалізації данських компаній

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофодом.

Дмитро Кулеба висловив зацікавлення у локалізації в Україні виробництва данських компаній, які переносять його з інших регіонів світу у зв’язку з порушенням пандемією COVID-19 глобальних ланцюгів постачання. 

За словами Йеппе Кофода, Україна добре підходить для такої локалізації. Зокрема, з огляду на вигідне розташування поблизу великих ринків збуту. Міністри домовилися продовжити діалог задля розвитку торгівлі та інвестицій між Україною і Данією. 

Глава МЗС Данії також відзначив помітний прогрес України у здійсненні реформ. 

Міністри висловили задоволення ратифікацією Верховною Радою України Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данія, яка дозволяє розпочати реалізацію в Україні проєктів у рамках програми Danida Business Finance. 

Данський міністр поділився ідеєю посилити співробітництво між українськими та данськими молодіжними організаціями, яка була схвально сприйнята українським колегою. 

Йеппе Кофод окремо привітав Дмитра Кулебу з приєднанням України до Програми розширених можливостей НАТО. Глава МЗС України висловив вдячність Данії за непохитну підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України.

Глава МЗС України також поінформував данського колегу про безпекову та гуманітарну ситуацію на Донбасі, російську агресію, що триває, наступальну дипломатію України у Нормандському форматі та перемовинах у Мінську. 

Співрозмовники обговорили питання енергетичної безпеки Європи у контексті проєкту Північний потік – 2. 

Довідково: за підсумками 2019 року загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Данією зріс на 6,9% та склав 779,8 млн. дол. США. Український експорт зріс на 7,7% та склав 433,8 млн. дол. США. Імпорт збільшився на 5,8% та склав 346 млн. дол. США. Позитивне сальдо двосторонньої торгівлі товарами та послугами за цей період склало 87,8 млн. дол. США.

Програма Danida Business Finance передбачає надання на вигідних умовах позик для реалізації інфраструктурних проєктів, сторонами яких виступають данський постачальник і український покупець (Уряд або суб’єкт господарювання). 

Остання зустріч міністрів закордонних справ двох держав відбулася під час робочого візиту міністра закордонних справ Данії Йеппе Кофода в Україну у лютому 2020 року.

Єгор Божок: Зовнішньополітичні відомства України та ФРН мають відновити механізм міжміністерських експертних консультацій

Оперативна інформація щодо заходів, які вживаються іноземними країнами з протидії розповсюдженню COVID-19Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *