Дмитро Кулеба привітав Буяра Османі з набуттям Республікою Північна Македонія членства в ОЧЕС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Буяром Османі. 

Дмитро Кулеба привітав співрозмовника з набуттям його державою членства в Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). 

Міністри приділили особливу увагу розвитку торгівлі та економічної співпраці між Україною та Північною Македонією та окреслили подальші практичні кроки взаємодії у цьому напрямі.

«Між нашими державами і народами традиційно існують близькі і дружні відносини. Ми готові розкрити весь їхній потенціал, зокрема у галузі торгівлі та економічної співпраці», – підкреслив Дмитро Кулеба.

Міністр висловив вдячність Буяру Османі за послідовну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, яку Скоп’є демонструє на двосторонньому рівні та в рамках міжнародних організацій, а також побажав Республіці Північна Македонія успіхів на шляху європейської інтеграції.

Насамкінець, Дмитро Кулеба запросив керівника зовнішньополітичного відомства Республіки Північна Македонія відвідати Україну з візитом.      

Довідково: Обсяги взаємної торгівлі між Україною та Республікою Північна Македонія за січень-жовтень 2020 року збільшилися на понад 30 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

Організація чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) заснована 1992 року дванадцятьма країнами Чорноморського регіону, у тому числі Україною.  9 листопада 2020 року Республіка Північна Македонія стала тринадцятим повноправним членом ОЧЕС. 

Україна бере активну участь в роботі ОЧЕС, зокрема Парламентської асамблеї ЧЕС, Чорноморського банку торгівлі та розвитку, Ділової ради ОЧЕС, Міжнародного центру чорноморських досліджень, допоміжних органів.

Дмитро Кулеба обговорив подальшу взаємодію з Меджлісом кримськотатарського народу у створенні Кримської платформи та деокупації Криму

Еміне Джапарова взяла участь у шостому засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄСДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *