Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Фінляндії Пеккою Хаавісто

18 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Фінляндії Пеккою Хаавісто.

Міністри обговорили нещодавні контакти Європейського Союзу та Російської Федерації. Пекка Хаавісто розповів про основні питання, які порушувалися під час його візиту до Росії 15 лютого. 

Дмитро Кулеба висловив вдячність Фінляндії за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, практичну допомогу в подоланні негативних наслідків російської агресії на сході нашої держави.

Глава МЗС України поінформував співрозмовника про порушення РФ режиму припинення вогню на Донбасі, невиконання Москвою своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.  

Сторони домовилися про проведення ближчим часом політичних консультацій міністерств закордонних справ України та Фінляндії для подальшої координації зусиль з протидії гібридним загрозам, зміцнення національної безпеки, взаємодії у міжнародних організаціях, збільшення обсягів торгівлі та з інших актуальних питань двосторонніх відносин.

Насамкінець, міністри обговорили графік політичних контактів двох країн цьогоріч, зокрема на високому та найвищому рівнях. 

Довідково: це вже друга телефонна розмова міністрів закордонних справ України Дмитра Кулеби та Пекки Хаавісто за останні два місяці. Попередня телефонна розмова відбулася 14 грудня 2020 року.  

Фінляндія є важливим партнером у галузі технічної та гуманітарної допомоги для України. У 2014-2020 роках її обсяги склали 56 млн. євро.

В Івано-Франківську відкрилося почесне консульство Хорватії

Еміне Джапарова взяла участь в міністерському засіданні Економічної і Соціальної Ради ООНДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *