Дмитро Кулеба: політика ЄС щодо РФ має залишатися незмінною допоки Росія не повернеться у рамки міжнародного права

31 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із керівниками дипломатичних місій ЄС і його держав-членів, акредитованих в Україні.

Міністр поінформував європейських партнерів про актуальну безпекову ситуацію у зоні конфлікту на сході України, спричиненого російською агресією, а також про ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму та формування міжнародних інструментів його деокупації.

Дмитро Кулеба детально поінформував про ініціативні кроки України з врегулювання російсько-українського конфлікту політико-дипломатичним шляхом на виконання рішень Паризького саміту «Нормандської четвірки».

Міністр наголосив, що стале виконання безпекових передумов створить можливості для реалізації інших аспектів Мінських домовленостей.

“Повне виконання Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах має залишатися основоположним принципом у політиці ЄС щодо РФ. Якщо хтось намагатиметься змінити цей принцип, допоки російська політика не повернулася у рамки міжнародного права, це лише підвищить загрози та надішле Російській Федерації хибні сигнали”, – додав він.

Глава МЗС відзначив ключове значення міжнародного політичного і санкційного тиску на РФ з огляду на продовження агресивної політики Кремля проти України та інших держав. Зокрема, він подякував ЄС за “кримський” пакет санкцій та наголосив на необхідності його розширення з огляду на те, що Російська Федерація надалі продовжує окупацію та нехтує своїми зобов’язаннями як держави-окупанта згідно з міжнародним правом. Йдеться про незаконний запуск залізничного сполучення між РФ та тимчасово окупованим Кримом, незаконне проведення російських волевиявлень на півострові.

Однією з тем зустрічі стала важка правозахисна ситуація в окупованому Росією Криму, протиправні переслідування українських громадян. Міністр переконаний, що санкційна політика ЄС за порушення прав людини має застосовуватися і до злочинних дій РФ у тимчасово окупованому Криму.

Окрему увагу глава МЗС приділив загрозам, які масштабна мілітаризація Росією Криму та Чорноморського регіону становить для загальноєвропейської безпеки.

Дмитро Кулеба розповів про створення Україною міжнародної платформи з деокупації Криму та закликав європейських партнерів долучитися до неї, щойно ініціатива буде остаточно оформлена.

Глава МЗС поділився очікуваннями України від подальшої співпраці нашої держави з Європейським Союзом та закликав якнайшвидше підписати Угоду про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Коментар МЗС України у зв’язку з черговим вчиненням Російською Федерацією міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України

Іран виконає свої міжнародні зобов’язання у зв’язку зі збиттям літака Міжнародних авіаліній УкраїниДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *