Дмитро Кулеба підбив підсумки першого дня роботи конференції українських послів

17 грудня пройшов перший день онлайн-конференції керівників закордонних дипломатичних установ України «Прагніть більшого».

Президент України Володимир Зеленський окреслив пріоритети зовнішньої політики України. 

Однією з ключових сфер, за словами Глави Української держави, має стати продовження зусиль на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції України та просування українського експорту.

«Вперше відбулася настільки щира і предметна, жива розмова Президента з керівниками закордонних дипломатичних установ. Це був не церемоніальний виступ, а справді розмова. Посли – це гвардія Президента, адже він, за Конституцією, керує зовнішньополітичною діяльністю. Нам дуже важлива така фундаментальна розмова між “дипломатичним головнокомандувачем” та командирами “дипломатичних бригад” України по всьому світу», – відзначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Міністр розповів, як українські дипломати працюватимуть над реалізацією визначених Президентом завдань: «В українського дипломата є три ключові завдання: захищати інтереси держави, сприяти українському бізнесу та допомагати українським громадянам». 

Дмитро Кулеба нагадав, що серед ключових зовнішньополітичних пріоритетів Президента – зміцнення безпеки нашої держави, збереження і посилення санкцій проти держави-агресора Росії, чіткі завдання щодо незмінного подальшого курсу європейської та євроатлантичної інтеграції.  

Дмитро Кулеба наголосив, що економічні показники і вихід українських товарів на зовнішні ринки стануть ключовими критеріями оцінки роботи закордонних дипломатичних установ.

Глава МЗС України також відзначив, що одним з пріоритетів роботи наступного року стане розробка та втілення принципово нової політики щодо взаємодії із закордонними українцями. 

18 грудня відбудеться другий день онлайн-конференції за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. 

До послів зі спеціальною промовою як почесний гість звернеться міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу.

В окремому відеозверненні до учасників конференції також звернеться Високий представник ЄС з питань закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель.

Коментар МЗС України у зв’язку з черговим вчиненням Російською Федерацією міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України (17/12/2020)

Спільна заява за результатами першої зустрічі міністрів закордонних справ і міністрів оборони України та Туреччини у форматі «Квадрига»Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *