Дмитро Кулеба обговорив з регіональним директором ВООЗ підтримку України в протидії пандемії COVID-19

15 грудня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прийняв директора Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ЄРБ ВООЗ) Ханса Клюге.

Ключовими темами зустрічі стали підтримка України в протидії пандемії COVID-19 та доступ до ефективних, якісних та безпечних вакцин.

“Оновлена дворічна програма про співпрацю між Європейським регіональним бюро ВООЗ та Україною відкриває нові можливості залучення міжнародної підтримки для подолання епідемії коронавірусу в нашій державі. Високо ціную, що бюро визначило реалізацію програми одним зі своїх пріоритетів і вже розпочало практичну роботу. Ми прагнемо максимально задіяти потенціал ВООЗ для профілактики, лікування та якнайшвидшої вакцинації населення від COVID-19”, – зауважив Дмитро Кулеба. 

Ханс Клюге запевнив, що ВООЗ тісно співпрацює з партнерами в Україні та за кордоном задля ефективної протидії пандемії COVID-19, подолання її соціально-економічних наслідків і зміцнення української системи охорони здоров’я.   

Глава МЗС України окремо привернув увагу представника ВООЗ до складної епідемічної ситуації на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Донбасу та Криму: “Росія як держава-окупант продовжує ухилятися від виконання своїх міжнародних зобов’язань в рамках Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення. Мешканці окупованих частин Донбасу та Криму не забезпечені належним медичним та соціальним захистом, що неприпустимо на тлі триваючої пандемії”.

У цьому контексті Дмитро Кулеба та Ханс Клюге обговорили питання доступу міжнародних організацій на тимчасово окуповані РФ частини Донецької та Луганської областей.    

Довідково: Європейське регіональне бюро є одним з шести регіональних відділень ВООЗ. До його складу входять 53 країни, зокрема Україна. Дворічна угода про співпрацю України з ЄРБ ВООЗ була підписана 5 листопада 2020 року. Відповідно до положень угоди, ВООЗ має намір підтримати нашу державу у таких сферах, як реагування на COVID-19, боротьба з соціально небезпечними захворюваннями (ВІЛ/СНІД, туберкульоз), психічними захворюваннями, інфекційними та неінфекційними захворюваннями і факторами ризику (тютюн, алкоголь), розробка Національної стратегії охорони здоров’я, універсальне охоплення послугами охорони здоров’я, реформа системи охорони здоров’я.

Україна та Іспанія провели перші в історії двосторонніх відносин міжвідомчі кіберконсультації

Дмитро Кулеба запросив нову Генеральну секретарку ОБСЄ здійснити свій перший візит до УкраїниДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *