Дмитро Кулеба обговорив подальшу взаємодію з Меджлісом кримськотатарського народу у створенні Кримської платформи та деокупації Криму

У четвер, 12 листопада, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів зустріч із національним лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та представниками Меджлісу кримськотатарського народу. 

Учасники зустрічі обговорили подальшу взаємодію Міністерства закордонних справ України із Меджлісом кримськотатарського народу у справі деокупації Криму. Ключовою темою зустрічі стало створення Кримської платформи. 

“Ми маємо спільні погляди і рішучість робити те, у що віримо. Якщо ми, Україна, не будемо штовхати вперед справу деокупації Криму, ніхто у світі не буде робити це за нас”, — зауважив міністр.

Представники Меджлісу позитивно оцінили ініціативу МЗС України зі створення Кримської платформи,  майданчика, який консолідує міжнародні зусилля з деокупації Криму. Вони висловили готовність брати активну участь у розробці, запуску та подальшій роботі Платформи.

Глава МЗС України звернув увагу на особисту залученість до створення Кримської платформи Президента України Володимира Зеленського, зусилля Ради національної безпеки та оборони, Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також висловив сподівання у налагодженні подальшої ефективної взаємодії із Верховною Радою України. 

Мустафа Джемілєв відзначив важливість та своєчасність ініціативи створення Кримської платформи. Рефат Чубаров висловив сподівання на її успішний запуск у травні 2021 року, запевнив у готовності Меджлісу активно взаємодіяти з МЗС та іншими органами влади задля втілення цієї ініціативи у дійсність. 

Співрозмовники обговорили концептуальні особливості функціонування Кримської платформи, зокрема її парламентський вимір, а також законодавчу діяльність, яка сприятиме деокупації Криму. Вони також погодилися, що всяке обговорення питань Криму потребує обов’язкового залучення кримських татар. 

Насамкінець, Дмитро Кулеба запевнив у жорсткій реакції України на недружнє рішення Нікарагуа призначити у порушення українського законодавства та міжнародного права так званого “почесного консула” у тимчасово окупованому Росією Криму: “Україна вперше в історії застосовує секторальні санкції. Це чіткий сигнал, який демотивує будь-кого від подібних кроків”. 

Участь в зустрічі також взяли перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, керівник політичного департаменту МЗС Петро Бешта, представники Меджлісу кримськотатарського народу Абмеджіт Сулейманов, Гаяна Юксель, Ільмі Умеров, Ескандер Барієв, Різа Шевкієв, Рустем Умеров.

Коментар МЗС щодо ходу розгляду Арбітражним трибуналом справи між Україною та РФ щодо затримання 3 військово-морських суден та членів їхніх екіпажів

Дмитро Кулеба привітав Буяра Османі з набуттям Республікою Північна Македонія членства в ОЧЕСДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *