Дмитро Кулеба назвав два пріоритети культурної дипломатії для просування м’якої сили України у світі

10 листопада розпочав роботу перший Міжнародний форум культурної дипломатії, організований Українським інститутом у співпраці з Міністерством закордонних справ України. 

Захід зібрав провідних фахівців із України, США, Великої Британії, Австрії, Чеської Республіки, Литви та Туреччини для обміну найкращими практиками, пошуку інклюзивних рішень для культурної дипломатії в часи глобальних криз і загроз. Серед ключових тем: найкращі практики культурної дипломатії; сприйняття України за кордоном; імідж держави та національна безпека; Україна в світовому рейтингу м’якої сили. 

Відкриваючи форум, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив, що в Україні сформована інституційна база культурної дипломатії на основі МЗС та Українського Інституту. Він особливо відзначив участь у форумі Першої леді Олени Зеленської як знак політичної підтримки культурної дипломатії на найвищому рівні. 

Міністр відзначив, що в Україні вже виросло ціле покоління українських митців та артменеджерів, які готові займатися культурною дипломатією та вже втілюють успішні мистецькі колаборації за кордоном. 

“У культурній дипломатії є два ключові пріоритети. По-перше, створення нових сенсів і наративів, які ми просуваємо щодо України у світі. По-друге, втілення нових яскравих проєктів, якими ми дивуємо світ і м’якою силою культури впливаємо на ставлення до України у різних країнах”, — зауважив він. 

Міністр підкреслив, що кожна країна має власну специфіку знань про Україну та ставлення до неї: “Мистецтво культурної дипломатії полягає в тому, щоб у межах загального просування України таргетувати окремі країни як особливі аудиторії із власним сприйняттям нашої держави”.

За словами Дмитра Кулеби, ефективна культурна дипломатія, як і зовнішня політика, потребує належного фінансування, і йдеться не лише про ресурси бюджету, а й про взаємовигідне партнерство з меценатами: “Потрібно розвивати формати співробітництва із бізнесом, експортерами, які зацікавлені у торгівлі на ринках конкретних країн. Ми є найкращими союзниками”. 

У роботі форуму також беруть участь представники органів виконавчої влади, культурних інституцій, освітніх установ, аналітичних центрів, іноземних посольств, міжнародних організацій та ін.

Трансляцію форуму можна дивитися онлайн впродовж дня на фейсбук-сторінці Українського інституту: https://www.facebook.com/watch/live/?v=1256758961369765&ref=watch_permalink

Євгеній Єнін прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного посла Австралії в Україні Брюса Едвардса

Заява МЗС України щодо незаконного відкриття Республікою Нікарагуа почесного консульства в Автономній Республіці Крим, УкраїнаДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *