Дмитро Кулеба: наша мета – 5 мільярдів товарообігу з країнами АСЕАН

9 липня 2020 р., напередодні відзначення 53-ї річниці з дня заснування Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН), міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прийняв послів Соціалістичної Республіки В’єтнам Нгуєн Ань Туана, Республіки Індонезія Юдді Кріснанді та Малайзії Раджа Реза Раджа.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи поглиблення взаємодії України з АСЕАН в політичній та економічній площині, зокрема у контексті прагнення нашої держави приєднатися до головного документа АСЕАН – Договору про дружбу та співробітництво у Південно-Східній Азії та набути статус спостерігача в Міжпарламентській Асамблеї Асоціації.

«Наша мета – зростання товарообігу з країнами АСЕАН до 5 мільярдів дол. США. Це – амбітне завдання. Ми рішуче налаштовані на просування торгівлі та збільшення інвестицій, а отже зможемо надати суттєвого поштовху економічній співпраці через реалізацію спільних взаємовигідних проєктів», – наголосив глава МЗС.

Міністр закликав партнерів в АСЕАН розглянути можливість укладення Меморандуму про співробітництво між Радою експортерів та інвесторів при МЗС України та Бізнес-консультативною радою АСЕАН. Такий крок сприяв би налагодженню безпосередніх зв’язків між зацікавленими підприємствами, використанню експортного потенціалу нашої держави та диверсифікації існуючих виробничих потужностей.

Дмитро Кулеба також офіційно запропонував започаткувати в Україні діяльність Комітету АСЕАН за участю послів держав-членів Асоціації, акредитованих в нашій країні, як бази для налагодження контактів між представниками політичних та ділових кіл.

У ході зустрічі сторони підтвердили зацікавленість в укладенні двосторонніх угод щодо преференційної торгівлі, що сприяло б зростанню у найближчій перспективі обсягів торгівлі між Україною та країнами АСЕАН та реалізації взаємовигідних інвестиційних проєктів.

Співрозмовники окремо зупинилися на можливостях заснування наукового Центру АСЕАН на базі одного з вищих навчальних закладів України, що сприяло б інтенсифікації контактів між дослідниками і науковцями та розвитку гуманітарно-освітніх та міжлюдських відносин.

Взаємний інтерес становили й інші напрямки співробітництва: обмін візитами на найвищому та високому рівнях, міжпарламентська співпраця, взаємодія у рамках міжнародних організацій, лібералізація візового режиму, реалізація спільних культурних проєктів та просування спортивної дипломатії.

Довідково: Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) – це ключова регіональна організація Південно-Східної Азії створена у 1967 році, до якої входять 10 країн: Бруней Даруссалам, В’єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М’янма, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни.

Україна активно працює над інтенсифікацією відносин з азійськими країнами і співробітництво з АСЕАН є запорукою успіху на цьому шляху.

Якщо у 2018 році загальний обсяг торгівлі з країнами АСЕАН становив 2.837 млрд дол, то у 2019 вже 3,065 млрд дол. Експорт зріс з 1,634 млрд дол до 1,779 млрд дол, а імпорт – з 1,202 млрд дол до 1,540.

Серед ключових країн-партнерів України за підсумками першого півріччя 2020 року – Індонезія, В’єтнам, Малайзія, Таїланд, Сінгапур.

Дмитро Кулеба: ЄС визначив Україну одним з пріоритетних партнерів Європейської водневої стратегії

Коментар МЗС України щодо відносин з ГрузієюДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *