Дмитро Кулеба: МЗС звернулося до найкращих ІТ-спеціалістів України задля розробки спеціального чат-боту

20 листопада в Україні розпочинається командна номінація в рамках сімнадцятого ІТ-чемпіонату DEV Challenge. Цього сезону команди розроблятимуть спеціальну чат-бот платформу для Міністерства закордонних справ України.

«МЗС продовжує велику цифрову трансформацію. Ми винесли на змагання найкращих ІТ-спеціалістів України розробку спеціальної чат-бот платформи для міністерства. Вона допоможе сотням тисяч українських громадян отримати відповіді на їхні питання всього у кілька кліків», – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

Глава МЗС України пояснив, що завдяки чат-боту користувачі зможуть отримати відповіді на свої питання у будь-який час доби та у будь-якій точці планети просто на екрані свого гаджета: «Комусь це рішення допоможе просто дізнатися строки виготовлення апостилю, а комусь, можливо, швидко знайти контакти консулів у надзвичайній ситуації за кордоном. Тому ваші зусилля з розробки цього інструменту допоможуть навіть не МЗС, а сотням тисяч українських громадян», – зазначив міністр у зверненні до учасників змагання.

Очікується, що чат-бот платформа забезпечить комплексну консультативну підтримку громадян, надаватиме відповіді на поширені питання, передбачатиме можливість спілкування з адміністратором. 

Новий інструмент буде розрахований, насамперед, на такі популярні теми:

● технічні питання – як користуватися порталом чи кабінетом в тій чи іншій інформаційній системі МЗС

●питання щодо послуг, які надаються МЗС (консульства за кордоном, інформація для іноземців, консульські дії, програма «Захист», «гаряча лінія» консульської служби та МЗС)

● супутні питання – як вивантажити дані, як зробити запит, тощо

●функції підписки на оновлення та нагадування – нагадування про події, які відбуваються в МЗС та українських закордонних дипломатичних установах

Очікується, що платформа буде доступна у Facebook Messenger, Viber, Telegram, вебвіджетах на порталі МЗС та у соціальних мережах.  

Створення чат-бот платформи відбувається на безоплатній основі в рамках партнерства МЗС та компанії We_Challenge.

Довідково: ІТ-чемпіонат DEV Challenge це щорічне змагання ІТ-спеціалістів, організоване компанією по втіленню інновацій We_Challenge. За шість років проведення змагань, участь у них взяли 18 тис ІТ-шників.   

Україна взяла участь у першому Міністерському форумі Міжнародного альянсу з питань свободи релігій та віросповідань

Коментар МЗС у зв’язку зі схваленням Третім комітетом 75-ї сесії ГА ООН проєкту резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна»Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *