Дмитро Кулеба: МЗС України ініціювало пільги на консульські послуги для українських громадян за кордоном

23 грудня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МЗС України встановити пільги окремим категоріям громадян України при сплаті консульського збору за вчинення консульських дій в українських закордонних дипломатичних установах.

Про ініціативу розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: “Удосконалення консульських послуг для українців за кордоном є одним із моїх пріоритетів. Сьогодні ми зробили черговий крок у цьому напрямі – Уряд України підтримав пропозицію МЗС надати пільги окремим категоріям громадян при оформленні закордонних паспортів та наданні нотаріальних послуг. Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи у рамках категорій 1 і 2, особи з інвалідністю І і ІІ груп та діти з інвалідністю зможуть отримати ці послуги безкоштовно”.

Міністр зазначив, що схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій» ближчим часом буде внесено на розгляд Верховної Ради України.

Законопроєкт створює правові підстави для безоплатного оформлення закордонних паспортів та надання нотаріальних послуг особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І та ІІ груп, дітям з інвалідністю.

Міністерство закордонних справ України продовжуватиме забезпечувати всебічний захист українських громадян за кордоном, перетворюватиме консульські послуги на зручний та комфортний сервіс.

 

Коментар МЗС України щодо співпраці України та США у сфері кіберзахисту та кібербезпеки

Коментар речника МЗС України щодо постанови Слідчого комітету РФДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *