Дмитро Кулеба: Латвія залишається важливим партнером України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом.

Міністри обговорили підготовку до саміту Східного партнерства у 2021 році. Дмитро Кулеба наголосив на потребі диференціації країн ініціативи відповідно до їхніх реальних євроінтеграційних амбіцій: “Україна виступає за запровадження розширених діалогів у форматі ЄС + 3 асоційовані партнери: Україна, Грузія, Молдова”. 

Міністри висловили очікування, що 6-й саміт Східного партнерства у березні 2021 року дасть якісно новий поштовх цій ініціативі. 

Глава МЗС України також підкреслив важливість подальшої поступової інтеграції України у внутрішній ринок Європейського Союзу. 

Міністри обговорили підготовку до запуску Кримської платформи, спрямованої на консолідацію міжнародних зусиль з деокупації Криму. Едгарс Рінкевичс привітав українську ініціативу та відзначив її важливість. Латвійський міністр підтвердив незмінну підтримку Латвією територіальної цілісності та суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів, міцну підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави.

Співрозмовники також обговорили протидію пандемії COVID-19 та перспективи вакцинації населення. 

Міністри відзначили активну динаміку торгівлі та економічного співробітництва між Україною та Латвією попри обмеження, спричинені пандемією COVID-19. 

Довідково: Латвія з 2007 року надає Україні фінансову, гуманітарну, фахову допомогу у контексті підтримки євроатлантичних кроків України. Після початку російської агресії Латвія реалізує програми з навчання військовослужбовців, реабілітації поранених військових, оздоровлення дітей.  

11 листопада 2020 року в режимі онлайн відбулося 8-ме засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. 

“Прагніть більшого”: МЗС України провело масштабну онлайн-конференцію українських послів

Дмитро Кулеба: українські солодощі вийдуть на полиці країн Затоки та АСЕАНДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *