Держави-члени ООН у спільній заяві засудили порушення РФ прав людини в окупованому Криму

У ході 45-ї сесії Ради ООН з прав людини (м.Женева) держави-члени ООН у Спільній заяві щодо Криму закликали Росію як державу-окупанта дотримуватись своїх зобов’язань згідно з міжнародним гуманітарним правом, гарантувати права і свободи людини, неухильно виконувати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та стану з правами людини в АР Крим та м.Севастополь.

Окремо наголосили на необхідності виконання Російською Федерацією наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу та забезпечення умов для викладання української мови на півострові. Держави-члени ООН також вимагають від держави-окупанта невідкладно забезпечити повний й безперешкодний доступ на територію АР Крим та м.Севастополя для міжнародних моніторингових місій, як це зазначено у резолюціях ГА ООН 71/205, 72/190, 73/263 та 74/168.

Сьогодні в Женеві міжнародне співтовариство ще раз підтвердило свою непорушну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, засудило порушення Росією прав людини та міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові. 

Текст Спільної заяви – за посиланням (мовою оригіналу):

https://geneva.mfa.gov.ua/en/news/joint-statement-human-rights-situation-temporarily-occupied-crimea-and-unrestricted-access-human-rights-monitoring-mechanisms-therein

Коментар МЗС України щодо ситуації на українсько-білоруському державному кордоні

Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ до активного сприяння встановленню миру та деокупації українських територійДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *