Дебати Генасамблеї ООН: міжнародна спільнота солідарна з Україною в протидії російській агресії

23 лютого вже третій рік поспіль відбулися дебати Генеральної Асамблеї ООН з ініційованого нашою державою пункту порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

Відкриваючи дебати, голова 75-ї сесії Генасамблеї ООН Волкан Бозкір висловив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у рамках її міжнародно визнаних кордонів і наголосив на необхідності утримання від застосування сили або загрози силою проти будь-якої країни.

Держави-члени ООН та об’єднання засудили тимчасову окупацію Російською Федерацією Криму, порушення нею Будапештського меморандуму та міжнародного права, закликали російську сторону до неухильного виконання Мінських домовленостей.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця розповів про наслідки агресії РФ проти України в гуманітарній, економічній та екологічній сферах. 

Він приділив особливу увагу грубим порушенням прав людини в тимчасово окупованих Криму та окремих районах Донбасу.   

Сергій Кислиця представив завдання та цілі Кримської платформи як майданчика для координації зусиль з деокупації Кримського півострова. 

Підсумки дебатів засвідчили солідарність міжнародної спільноти з Україною в протидії російській агресії. 

Наша держава продовжить тримати протиправні дії РФ на активному порядку денному Генасамблеї ООН для відновлення миру на Українській землі та притягнення Росії до відповідальності. 

Вдячні всім державам, які висловили підтримку Україні під час дебатів.

Повний текст виступу делегації України доступний за посиланням (мовою оригіналу): https://ukraineun.org/en/press-center/466-statement-by-the-delegation-of-ukraine-at-the-un-general-assembly-debate-on-agenda-item-situation-in-the-temporarily-occupied-territories-of-ukraine-23-february-2021

Дмитро Кулеба та Габріелюс Ландсбергіс обговорили вакцинацію та енергетичну безпеку України та Литви

Євгеній Єнін зустрівся з послом КНР в Україні Фань СяньжуномДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *